Na dachu czy na gruncie

Na dachu czy na gruncie?

Panele fotowoltaiczne (PV) można montować na dachach domów jednorodzinnych, na budynkach gospodarczych jak np. garaże czy wiaty. Jeśli dysponują Państwo wolnym miejscem na działce, można postawić instalację na gruncie, stosując specjalną konstrukcję. Istotne jest ustawienie powierzchni względem słońca, z uwzględnieniem zmian kątu padania promieni słonecznych w różnych porach roku. Ważne jest również, by inne elementy zabudowy, jak wysoki parkan, drzewo czy sąsiedni budynek, nie powodowały częściowego zacienienia instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaikę można montować zarówno w nowo wybudowanych domach (nie wykończonych), jak  również w budynkach już zamieszkanych. Wykorzystuje się zastaną infrastrukturę, nie jest konieczne  kucie i wiercenie dodatkowych kanałów.

W Polsce, ze względu na nasze położenie geograficzne, przyjmuje się za najbardziej wydajne ustawieniem paneli fotowoltaicznych w kierunku południowym, pod kątem 35°. Nie wyklucza to jednak innego położenia instalacji, która poprzez zastosowanie dodatkowych elementów wzmacniających, również może spełniać oczekiwania inwestora. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej porady naszego konsultanta.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Kontakt z konsultantem
close slider

Pomoc konsultanta
Wypełnij formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Mój prąd